mobil: 737 502 945
nada.markova@seznam.cz

Podzimní pohár 2018 - výsledky

13.11.2018 20:21

V sobotu 10. listopadu 2018 se v chrudimské sportovní hale uskutečnil finálový závod Východočeské ligy s již tradičním názvem Podzimní pohár. Závodu se zúčastnilo okolo 140 gymnastek Pardubického a Hradeckého kraje, které bojovaly o co nejlepší umístění v dvanácti kategoriích. Dopoledne proběhl závod děvčat základního programu a odpoledne závod programu kombinovaného.

Závod byl zahájen v 9 hodin ráno 0. B kategorií. Zde si mezi dvaceti závodnicemi velmi hezká umístění vybojovaly Barunka Chroustovská šesté místo a Klárka Vladyková místo sedmé. V další 0. A kategorii zvítězila Zuzanka Komendová, stříbrnou medaili získala Eliška Mikulová a bronzovou Viktorka Vítová. Další tři pozice obsadily Domča Dvořáková, Barča Tesařová a Lucka Pourová. V první desítce se dále umístily Elenka Plačková na osmém místě a na devátém Nela Břízová.

Hlavní závod pokračoval a děvčata sbírala pěkná umístění. V I. kategorii zvítězila Ema Hrochová a nepopulární bramborou medaili získala Sárinka Musilová. I umístění dalších tří závodnic v této velmi početné kategorii čítající třicet devět soutěžících bylo velkým úspěchem. Gratulujeme k osmé příčce Aničce Novákové, k deváté Káje Čápové a k neméně pěkné desáté Míše Bakešové. Ve II. kategorii s dvaceti třemi závodnicemi byla naše děvčata ještě úspěšnější. Zlato si odnesla Verča Vodičková a bronz Kristýnka Kubínová. Další místa obsadily Viktorka Nejedlá čvrté, pátá Ella Mellerová, šestá Terezka Sýkorová a sedmá Julinka Hrušová. Do první desítky se dále zařadila Hanička Fifiková.

Starší děvčata zde také zabojovala. Ve III. kategorii si stříbrnou medaili odnesla Eliška Wenzlová. Ve IV. kategorii vybojovala zlatou medaili Lucka Šafářová. V nejstarší V. kategorii získala zlato Terka Vodičková a stříbro Hanďa Nyklová.

V odpoledním závodu kombinovaného programu se Jitce Sitterové podařila volná sestava se stuhou, a tak si zajistila třetí příčku ve své již dospělé kategorii.

Děvčata si ze závodu odvážela medaile a pěkné ceny.

Závod vyvrcholil vyhlášením výsledků Východočeské ligy. V základním programu se v sedmi kategoriích rozdalo celkem devatenáct pohárů a deset jich doputovalo k nám do Chrudimi. Zlatý si odnesla Zuzanka Komendová, Ema Hrochová, Verča Vodičková, Lucka Šafářová a Terka Vodičková. Se stříbrným se potěšily Eliška Mikulová, Eliška Wenzlová a Hanďa Nyklová. Bronzový pohár vybojovaly Viktorka Vítová a Ella Melllerová. V dubnu ligu zahájilo 115 závodnic a dokončilo pouze 62. Z našeho oddílu ligu dokončilo 30 děvčat a mnohá s umístěním v první desítce jednotlivých kategorií.

Podzimní pohár našim chrudimským moderním gymnastkám ukončil letošní sezónu závodů, která byla velmi úspěšná nejen umístěními v jednotlivých závodech ligy, získaných pohárech, šesti postupech na mistrovství republiky, ale i díky nejrůznějším vystoupením, která nás potěšila. Všem gymnastkám moc gratulujeme ke krásným umístěním a těšíme se na další skvělé výkony!

Děkujeme trenérkám, které se ve svém volném čase této činnosti věnují a neméně i sponzorům, městu Chrudimi a rodičům, kteří náš sport podporují.