537 01 Chrudim

mobil: 737 502 945
nada.markova@seznam.cz

Jarní pohár Dobruška 2018

V sobotu 19. května 2018 se v Dobrušce uskutečnil II. závod Východočeské ligy Jarní pohár Dobruška. Závod byl zároveň Oblastním přeborem Východočeské oblasti v ZPMG a KPMG. Mimo jiné zde také děvčata bojovala o postup na Mistrovství České republiky v moderní gymnastice, které se uskuteční v sobotu 2. června 2018 v Praze.

Náš oddíl v Dobrušce reprezentovalo 40 gymnastek. Závod se jim vydařil a všechny nás potěšily svými skvělými výkony.

Velmi pěkné sestavy se povedly našim nejmenším gymnastkám a překvapily i rozhodčí. Vyhrála Zuzka Komendová a získala titul přeborník oblasti. Stříbro vybojovala Eliška Mikulová a nevděčné čtvrté Bára Tesařová. V první desítce se umístila ještě Viktorka Vítová, Nela Břízová a Ellen Plačková z dvaadvaceti závodnic v kategorii.

V dalším závodě I. kategorie ZPMG zvítězila Ema Hrochová a získala titul přeborník oblasti. V téže kategorii vybojovala umístění v první desítce Sára Musilová, Michaela Bakešová a Anička Nováková. V početné kategorii zastoupené 31 závodnicemi z celé oblasti se pak do patnáctého místa umístily Karolína Čápová, Kateřina Nejedlová, Magdaléna Žaludová a Kristýna Boušková.

V závodě II. kategorie se přeborníkem oblasti stala Veronika Vodičková. Bronz získala Kristýna Kubínová a v první desítce se ještě umístily Julie Hrušová, Ella Mellerová, Anežka Říčanová, Nela Vítová a Viktorka Nejedlá.

V dalších třech kategoriích vybojovaly zlato a titul přeborník oblasti Lucie Šafářová a Hana Nyklová a stříbro Eliška Wenzlová a Tereza Vodičková.

Závodnice základního programu vybojovaly šest postupových míst z deseti možných na Mistrovství České republiky! Do Prahy se tedy vypraví Ema Hrochová, Veronika Vodičková, Eliška Wenzlová, Lucie Šafářová, Tereza Vodičková a Hana Nyklová.

Všem děvčatům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí při reprezentaci naší oblasti!