mobil: 737 502 945
nada.markova@seznam.cz

Sezóna závodů 2017

Mini Ajur Cup 2017

V sobotu 25. března 2017 se v tělocvičně ZŠ Nový Hradec v Hradci Králové uskutečnil 1. závod Východočeské ligy pro rok 2017 s názvem Mini Ajur Cup. Závod pořádal oddíl moderní gymnastiky AJUR Hradec Králové. Zúčastnilo se ho mnoho děvčat z našeho oddílu a všechny zde předvedly krásné závodní sestavy. Nejlépe náš oddíl během dopoledního závodu kombinovaného programu reprezentovala Linda Marhanová z kategorie Žen, která vybojovala bronzovou medaili. V odpoledním závodu základního programu skvěle zacvičila Sárinka Musilová z nejmladší kategorie a získala stříbrnou medaili. V I. kategorii pak zvítězila Viktorka Nejedlá a stříbrnou medaili vybojovala Nikolka Kosolapová. Ve II. kategorii obsadila skvělé první místo Verča Vodičková. Ve III. kategorii získala stříbrnou medaili Eliška Wenzlová. Ve IV. kategorii vybojovala stříbro Lucka Šafářová a bronz Terka Vodičková.

Výsledky závodu naleznete zde: Mini Ajur Cup 2017_výsledky.pdf

Dobrušské jaro 2017

V sobotu 22. dubna 2017 se v tělocvičně Střední průmyslové školy v Dobrušce uskutečnil 2. závod Východočeské ligy pro rok 2017 s názvem Dobrušské jaro. Závod pořádal oddíl moderní gymnastiky SK MG Dobruška. Zúčastnilo se ho mnoho děvčat z našeho oddílu a všechny zde předvedly krásné závodní sestavy. Během dopoledního závodu základního programu náš oddíl v kategorii I.A nejlépe reprezentovala Anička Nováková, která vybojovala stříbrnou medaili. V I. kategorii zvítězila Kristýnka Kubínová a druhé místo obsadila Viktorka Nejedlá. Ve II. kategorii zvítězila Verunka Vodičková. V nejstarší IV. kategorii stříbrnou medaili vybojovala Terka Vodičková a bronzovou Lucka Šafářová. V odpoledním závodu kombinovaného programu ve IV. kategorii druhé místo obsadila Eliška Hrochová.

Výsledky závodu naleznete zde: Dobrušské jaro 2017_výsledky.pdf

Hradecká korunka 2017

V sobotu 20. května 2017 se Hradci Králové uskutečnil Oblastní přebor v moderní gymnastice a zároveň 3. závod Východočeské ligy 2017 s názvem Hradecká korunka. Závod pořádal oddíl moderní gymnastiky TJ Slavia Hradec Králové za podpory svého města. Závodu se zúčastnilo mnoho děvčat z našeho oddílu a všechny zde předvedly krásné závodní sestavy. Během dopoledního závodu základního programu náš oddíl v kategorii 0.A nejlépe reprezentovala Sárinka Musilová, která získala zlatou medaili a korunku a Anička Nováková, která vybojovala stříbro. V I. kategorii zvítězila Kristýnka Kubínová, stříbrnou medaili získala Nikolka Kosolapová a bronz Viktorka Nejedlá. Ve II. kategorii zvítězila Verča Vodičková a v nejstarší IV. kategorii Lucka Šafářová. Ve IV. ketregorii obsadila druhé místo Terezka Vodičková. Všechna tato děvčata postupují na MČR v moderní gymnastice. V odpoledním závodu kombinovaného programu obsadily třetí místa Jíťa Sitterová ze IV. kategorie a Linda Marhanová z kategorie Žen.

Výsledky závodu naleznete zde: Hradecká korunka 2017_výsledky.pdf

MČR 2017

Ve dnech 3.6.2017 a 4.6.2017 ve Sportcentru ŽELVA v Dubňanech u Hodonína proběhlo Mistrovství České republiky v základním a kombinovaném programu moderní gymnastiky. Závodu v základním programu se zúčastnila také děvčata z našeho oddílu. Přes nabité startovní pole se však v silné konkurenci se svými výkony neztratila a z účasti na celorepublikových závodech si přivezla spoustu cenných zkušeností do dalšího závodění.

Výsledky závodu naleznete zde:

MČR ZPMG 2017 - výsledky jednotlivkyň.pdf

MČR KPMG 2017 - výsledky jednotlivkyň.pdf

MČR ZPMG 2017 - výsledky - družstva.pdf

MČR KPMG 2017 - výsledky - družstva.pdf

Krakonošův pohár 2017

V sobotu 21. října 2017 se v tělocvičně TJ Vysoké nad Jizerou uskutečnil osmý ročník závodu moderních gymnastek Krakonošův pohár. Závodu se zúčastnila i děvčata z našeho oddílu.

Dopoledne se představily dívky základního programu. Předvedly krásné závodní sestavy a vybojovaly celkem 6 medailí! V kategorii 0. A zvítězila Sárinka Musilová. V I. kategorii obsadila druhé místo Kristýnka Kubínová. Ve II. kategorii zvítězila Verča Vodičková a bronz vybojovala Ella Mellerová. V III. kategorii obsadila druhé místo Eliška Wenzlová. V nejstarší IV. kategorii pak stříbro vybojovala Lucka Šafářová.

Odpoledne patřilo děvčatům kombinovaného programu. Ve IV. kategorii zde druhé místo obsadila Jíťa Sitterová.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde:

Krakonošův pohár 2017_výsledky KPMG.pdf

Krakonošův pohár 2017_výsledky ZPMG.pdf

Podzimní pohár 2017

V sobotu 11.11. 2017 nepřijel do Chrudimi sv. Martin na bílém koni, ale sjelo se sem více než stočtyřicet moderních gymnastek z celé Východočeské oblasti – Pardubického a Hradeckého kraje, aby zde na Podzimním poháru bojovaly o co nejlepší umístění nejen v závodě, ale i v závěrečném pátém kole Východočeské ligy v moderní gymnastice. Závod pořádal  náš oddíl moderní gymnastiky T. J. Sokol Chrudim. Z řad oddílu se zúčastnilo celkem 46 děvčat.

V dopoledním závodě 0. kategorie závodilo celkem 58 dětí. Třináct  holčiček z přípravky se svého prvního velkého závodu zhostilo na výbornou  a všechny si odnesly medaili, diplom a plyšáčka. Starší děvčátka v 0.A kategorii bojovala o umístění se závodnicemi z oblasti. Závod vyhrála naše Anička Nováková a bronz vybojovala klubová kolegyně Magdaléna Žaludová.

V poledne pokračoval Podzimní pohár vystoupením děvčat z našeho oddílu, a pak již běžel maraton stošesti sestav ve čtyřech kategoriích. Závodilo totiž 53 gymnastek a každá se sestavami s rozličným náčiním. Úspěch gymnastek z našeho oddílu je zřejmý, neboť naše závodnice ve všech kategoriích získaly první místo, a to Kosolapová Nikol, Vodičková Veronika, Wenzlová Eliška a Vodičková Tereza. K těmto zlatým medailím přidaly ještě stříbro Kubínová Kristýna a Šafářová Lucie.

V odpoledním závodě se pak představila děvčata v kombinovaném programu volné a povinné sestavy a v závodě společných skladeb, dvojic a trojic. Bylo se na co dívat. Na koberci se střídalo na padesát děvčat s krásnými sestavami s různým náčiním v doprovodu líbivé hudby. Celkový dojem podtrhlo i jejich třpytivé oblečení. I v tomto závodě jsme získali dvě stříbrné medaile v jednotlivkyních, a to ve IV. kategorii Jitka Sitterová a v ženách Linda Marhanová, která se tímto závodem rozloučila se závodní činností. Věříme ale, že i nadále bude příznivcem moderní gymnastiky. A jak „společky“? Ty přinesly do oddílu dalších patnáct medailí.

V závěru poháru se také hodnotila Východočeská liga moderní gymnastiky. Rozdalo se třicet pohárů a do našeho oddílu moderní gymnastiky Chrudim jich doputovalo devět. Zlatý pohár získala a vítězem ligy se stala Sára Musilová v 0. A kategorii  a Kristýna Kubínová  v I. kategorii. V této kategorii si stříbrné poháry odnesly Viktorka Nejedlá a Nikol Kosolapová. Ve IV. kategorii druhé místo obsadila Lucie Šafářová a třetí místa patřilo Elišce Wenzlové, Tereze Vodičkové, Jitce Sitterové a Lindě Marhanové ve svých kategoriích.

Závod ukončil moderním gymnastkám Sokola Chrudim sezónu 2017. Byla úspěšná, a to nejen umístěním v jednotlivých závodech ligy, počtu získaných pohárů v lize, šesti postupy na mistrovství republiky, ale i při různých vystoupeních, která potěšila. Gratulujeme děvčatům ke krásným umístěním, děkujeme trenérkám, které se této činnosti věnují ve svém volném čase, a neméně i sponzorům, městu Chrudim a rodičům, kteří náš sport podporují.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde: Podzimní pohár 2017_výsledky.pdf

Výsledky Východočeské ligy 2017 naleznete zde: Východočeská liga 2017_výsledky.pdf