mobil: 737 502 945
nada.markova@seznam.cz

Sezóna závodů 2016

Mini Ajur Cup 2016

V neděli 24. dubna 2016 se v tělocvičně ZŠ Nový Hradec uskutečnil 7. ročník pohárového závodu v moderní gymnastice Mini Ajur Cup. Závod zahájil Východočeskou ligu pro rok 2016. Z našeho oddílu se závodu zúčastnilo 19 děvčat, která si v letošním roce poprvé poměřila síly se závodnicemi s ostatních oddílů oblasti.

Dopoledne patřilo děvčatům závodícím v kategoriích kombinovaného programu. Náš oddíl zde reprezentovala čtyři děvčata. V II. kategorii zde stříbrnou medaili získala Eliška Hrochová. V I. kategorii zde stříbro vybojovala Jíťa Sitterová. V kategorii Ženy získala bronzovou medaili Linda Marhanová, ale velká pochvala patří i Kristíně Slivkové, která v této už dospělé kategorii reprezentuje náš oddíl, i když to prozatím byla "jen bramborová".

V odpoledním základním programu závodilo v pěti kategoriích 15 dívek z našeho oddílu a dohromady si odtud přivezly sedm medailí! Nejlépe si vedly v I. kategorii: Verča Vodičková, která vybojovala zlatou medaili, Ella Mellerová, která získala stříbrnou a Julinka Hrušová, která si odvezla bronz. I ostatní děvčátka, závodící v této kategorii se umístila na skvělých místech. V II. kategorii zvítězila Eliška Wenzlová a bronz vybojovala Eliška Lednová. Ve III. kategorii závodila z našeho oddílu pouze Lucie Šafářová, která zvítězila. Ve IV. kategorii Andrea Spěváková vybojovala stříbrnou a Hana Nyklová bronzovou medaili.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde:

Mini Ajur Cup 2016 KP_výsledky.pdf

Mini Ajur Cup 2016 ZPMG_výsledky.pdf

Dobrušské jaro 2016

V sobotu 21. května 2016 se v Dobrušce uskutečnil 2. závod Východočeské ligy a zároveň Oblastní přebor KPMG a ZPMG s názvem Dobrušské jaro. Závodu se zúčastnilo mnoho děvčat z našeho oddílu a všechny zde předvedly krásné závodní sestavy. Nejlépe náš oddíl během dopoledního závodu kombinovaného programu reprezentovaly Jíťa Sitterová z I. kategorie, která vybojovala stříbrnou medaili a Linda Marhanová z kategorie Žen, která získala bronz. V odpoledním závodu základního programu vybojovala zlatou medaili a postup na MČR Verunka Vodičková z I. kategorie. V II. kategorii získala stříbrnou medaili Eliška Wenzlová a bronz si odvezla Eliška Lednová. Ve stejné kategorii se na druhém místě umístila Ella Mellerová a bronz si z Dobrušky odvezla Deniska Kořínková. V III. kategorii vybojovala první místo a postup na MČR Lucka Šafářová. V nejstarší kategorii základního programu zvítězila Ája Spěváková, která si tak získala i postup na MČR. Ve stejné kategorii třetí místo obsadila Hanička Nyklová.

Kompletní výsledky naleznete zde: Dobrušské jaro 2016_výsledky.pdf

Hradecká korunka 2016

V neděli 19. června 2016 se ve sportovní hale Slavie Hradec Králové uskutečnil 3. závod Východočeské ligy s názvem Hradecká korunka. Závodu se zúčastnilo mnoho děvčat z našeho oddílu a všechny zde předvedly krásné závodní sestavy. Nejlépe náš oddíl během dopoledního závodu kombinovaného programu reprezentovaly Eliška Hrochová z II. kategorie, která si z Hradce přivezla bronzovou medaili, Jíťa Sitterová z I. kategorie, která vybojovala stříbrnou a Linda Marhanová z kategorie Žen, která získala stříbro. V odpoledním závodu základního programu vybojovaly z I. kategorie zlatou medaili Verunka Vodičková, stříbrnou Ella Mellerová a bronzovou Nikolka Kosolapová. V II. kategorii získala stříbrnou medaili Eliška Wenzlová. V III. kategorii vybojovala první místo Lucka Šafářová a v nejstarší kategorii obsadila druhé místo Ája Spěváková.

Kompletní výsledky naleznete zde:

Hradecká korunka 2016_ ZPMG výsledky.pdf

Hradecká korunka 2016_KPMG výsledky.pdf

Krakonošův Pohár 2016

V sobotu 22. října 2016 se v tělocvičně TJ Vysoké nad Jizerou uskutečnil čvrtý závod Východočeské ligy s názvem Krakonošův pohár. Závod pořádal oddíl moderní gymnastiky Vysoké nad Jizerou za finanční podpory svého města. Závodu se zúčastnilo mnoho děvčat z našeho oddílu a všechny zde předvedly krásné závodní sestavy.

Během dopoledního závodu gymnastek kategorií ZPMG náš oddíl nejlépe reprezentovaly Emička Hrochová z 0. kategorie, která vybojovala krásnou bronzovou medaili. Z I. kategorie obsadila první místo Verča Vodičková, stříbro získala Julča Hrušová a bronz Kristýnka Kosolapová. V II. kategorii obsadila druhé místo Eliška Wenzlová. Zlato si pak z Vysokého nad Jizerou přivezla Lucka Šafářová ze III. kategorie. V nejstarší kategorii zvítězila Ája Spěváková a bronz získala Terka Vodičková.

V odpoledním závodu dívek KPMG zvítězila v II. kategorii Eliška Hrochová. V I. kategorii vybojovala bronz Jíťa Sitterová. V nejstarší kategorii pak zvítězila Linda Marhanová.

Krakonošův pohár 2016_ výsledky ZPMG.pdf

Krakonošův pohár 2016_výsledky KPMG.pdf

Podzimní pohár 2016

V neděli 13. listopadu 2016 se ve sportovní hale v Chrudimi uskutečnil poslední závod Východočeské ligy 2016 v moderní gymnastice s názvem Podzimní pohár. Pořadatelem byl místní oddíl moderní gymnastiky T. J. Sokol Chrudim. Závodu se zúčastnilo 93 dívek z pěti gymnastických oddílů Východočeské oblasti, které po celý den bavily diváky svými překrásnými vystoupeními. Součástí závodu byl také Oblastní přebor ve společných skladbách, ve kterém vystoupila celkem 4 družstva gymnastek.

Dopoledne patřilo závodu kombinovaného programu a soutěži společných skladeb. Náš oddíl zde skvěle reprezentovalo 19 děvčat. V závodu jednotlivkyň vybojovala bronzovou medaili Eliška Hrochová z III. kategorie. Stříbrné medaile pak získaly Jíťa Sitterová z IV. kategorie a Linda Marhanová z nejstarší kategorie Žen. V závodu společných skladeb, ve kterém náš oddíl reprezentovala 3 družstva, získala děvčata zlaté medaile.

Odpoledne pak pokračoval závod sestavami děvčat ze základního programu, ve kterém se představilo 24 dívek z našeho oddílu. Bronzovou medaili vybojovala Emička Hrochová z kategorie 0.A. V I. kategorii zvítězila Verunka Vodičková, druhá se umístila Kristýnka Kubínová a třetí Viktorka Nejedlá. V II. kategorii získala zlatou medaili Eliška Wenzlová a v III. kategorii Lucka Šafářová. V nejstarší IV. kategorii pak druhé místo obsadila Ája Spěváková a třetí pozici Terka Vodičková.

Podzimní pohár byl zároveň posledním závodem Východočeské ligy 2016, při němž byly vyhlášeny nejlepší závodnice celé sezóny. V kombinovaném programu získaly ve svých kategoriích stříbrné ligové medaile Eliška Hrochová, Jitka Sitterová a Linda Marhanová. V základním programu vybojovaly ligový bronz Emička Hrochová, Julinka Hrušová a Terka Vodičková. Ligové stříbro si odnesla Ella Mellerová, Eliška Wenzlová a Ája Spěváková. Zlaté medaile a největší poháry pak získaly Verunka Vodičková a Lucka Šafářová.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde: Podzimní pohár 2016_výsledky.pdf